Anasayfa > Şehirler

İstanbul Paintball Fiyatları ve Sahaları

İstanbul, özellikle genç nüfusun kalabalık olması nedeniyle, çok sayıda paintball sahası barındırıyor. Her geçen gün yenisi eklenen bu sahalar, kapalı mekandan ormana kadar farklı oyun alanları sağlamakta. Sahaların çoğunda ekipman ve diğer malzemeler modern olsa da, bazı paintball sahalarında halen eski tür ekipmanların kullanıldığına rastlamak mümkün. Sayısı fazla olduğu için, İstanbul'da paintball alternatifleriniz oldukça çok. Fiyatları da çeşitlilik gösteren bu sahaları, Avrupa ve Anadolu yakası olarak ikiye ayırdığımız listede bulabilirsiniz.

Anadolu Yakası Paintball Sahaları

Anadolu Yakası içerisinde, bulabildiğimiz toplam 9 paintball sahası bulunmakta. Sahalara ait oyun koşullarını, parkur durumlarını ve tesisin iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Avrupa Yakası Paintball Sahaları

İstanbul Avrupa Yakası'nda, paintball oynayabileceğiniz 6 tesis bulunmakta. Bu tesislere ait detayları aşağıda bulunan listeden öğrenebilirsiniz.

İstanbul'da bulunan çeşitli paintball sahaları, genellike müşterilerini memnun etmeyi başarıyor. Çok farklı imkanlar dahilinde işletilen bu sahalarda genel anlamıyla ekipman kalitesi yüksek. Alternatiflerin çok olması ile oluşan rekabet sayesinde, hizmet kalitesinin de üst düzey olduğu sahalarda geri dönüşler genelde olumlu olmakta. Paintball, ekipman ve oyun sahası üzerine kurulu olduğu için, keyifli bir paintball müsabakası için mutlaka düzgün ekipmanlara ve sahaya sahip olan tesisleri tercih etmelisiniz. Müsabakanızın türüne ve ihtiyaçlarınıza göre seçebileceğiniz çok sayıda alternatif bulunuyor. Ortalama olarak 100 top başına, kişi başı 25 ile 50 TL arasında değişen fiyatlar mevcut. Bu fiyatlar, kişi sayısına göre değişken göstermekte.

Pendik Paintball

4000 metrekarelik açık oyun alanına sahip olan Pendik Paintball, modern ekipmanları ve geniş parkuru ile müşterilerine hizmet vermekte. Alanın geniş olması ve ekipman kalitesi, Pendik Panitball'ı tercih sebebi halinde getiriyor. Pendik Paintball'da alternatif olarak seçebileceğiniz üç çeşit oyun türü bulunuyor. Klasik son kalanın ayakta kaldığı oyun türü en çok tercih edilen. Bunun dışında, ikişer kişilik takımlardan oluşan ekiplerle birlikte mücadele etmeniz de mümkün. Son olarak, iki grup halinde, gruplara ait bataryaların korunması üzerine kurulu bir oyun türü de bulunmakta.
Adres : Yenişehir Mahallesi. Dedepaşa Bulvarı. Tavukçuyolu Caddesi. Yenişehir Piknik Alanı. 34890. Pendik / İstanbul
Telefon : 0533 160 45 73
Fiyat : 100 Boya Topu -> 30 TL - 200 Boya Topu -> 40 TL - 300 Boya Topu -> 50 TL (Detaylı bilgi için arayınız.)

Evo Paintball Kartal

İstanbul'da üç sahası bulunan Evo Paintball, Kartal'da bulunan tesisleri yoğun ilgi görmekte. Çok geniş bir açık alana sahip olan bu tesislerde toplamda 10.000 metrekare alan mevcut. Bu alan içerisinde, oldukça düzgün yerleştirilmiş engeller ve saklanma alanları bulunuyor. Evo Paintball Kartal sahasında, oyuncuların oynayabileceği “çıkartma” senaryosu bulunuyor. Bu senaryoya göre, tesisin bir bölgesinden başlayarak taaruz eden düşman ekip, savunmacı ekibin korumak zorunda olduğu top bataryalarını ele geçirmek zorunda. Oyuncuların çok ilgi gösterdiği bu senaryo, kalabalık gruplar için ideal. Evo Paintball'un tüm tesislerinde olduğu gibi, Kartal'da da kullandığı ekipmanlar oldukça modern. Alanın da geniş olması sayesinde, bu tesis İstanbul'un en çok tercih edilenleri arasında yer alıyor.
Adres : Uğur Mumcu Mahallesi. Yakacık Samandıra Yolu Üzeri, Aydos Piknik Alanı. 2. Kapı. 34882. Kartal / Türkiye
Telefon : 0850 360 0386
Fiyat : 50 Boya Topu -> 12,5 TL ya da Giriş Ücreti -> 15 TL - 50 Boya Topu -> 7,5 TL (Detaylı bilgi için arayınız.)

Evo Paintball Dragos

Dragos'ta bulunan ve hem açık hem kapalı alana sahip bu tesis, Türkiye'de bulunan en geniş kapalı paintball kulvarlarından biri. 2 katlı kapalı alanı bulunan Evo Paintball Dragos, doğal havalandırmaya sahip. Dört mevsim rahatlıkla hizmet verebilen tesiste farklı senaryoları da denemek mümkün. Kapalı alanda en çok ilgi çeken senaryo “baskın” senaryosu. Bu senaryoya göre, ikiye ayrılan oyuncuların bir bölümü binayı savunurken, diğer grup bina içerisinde bulunan nükleer başlıkları imha etmek zorundadır. Oldukça eğlenceli olan bu senaryoda, oyuncuların tercih edebileceği üç farklı giriş konumu bulunması, heyecanı artıran özelliklerden. Oyuncuların tercihine göre çok farklı senaryo seçenekleri uygulanabilen bu tesiste ekipman kalitesi biraz daha düşük. Aynı zamanda, tesisin bulunduğu bölgenin ulaşımı diğer tesislere kıyasla çok daha zor.
Adres : Ziya Gökalp Caddesi. Cevahir Otel Arkası. Yağmur İskele Üstü. Dragos. 34844 Maltepe / İstanbul
Telefon : 0533 600 41 01
Fiyat : 50 Boya Topu -> 12,5 TL ya da Giriş Ücreti -> 15 TL - 50 Boya Topu -> 7,5 TL(Detaylı bilgi için arayınız.)

Evo Paintball Beykoz

Çok geniş bir açık alan üzerinde bulunan bu tesiste, büyük ağaçlar ve sık ormanla kaplı bir oyun alanı mevcut. Alan içerisinde, özel olarak yerleştirilmiş helikopter, taşıt ve buna benzer engeller de senaryoyu çok daha gerçekçi ve eğlenceli bir hale getiriyor. Müşterilerin çok iyi yorumlarda bulunduğu bu tesisin ulaşımı da rahat. Oyun alanının en sevilen senaryosu “vietnam”. ABD ve Vietnam arasında yaşanan savaşı canlandırabileceğiniz sahada, ABD'ye ait UH-1 model helikopterin gerçek boyutlarında maketi de bulunuyor. Oyun esnasında siper olarak veya taktiksel avantaj için kullanabileceğiniz bu tarz detaylar, Evo Paintball Beykoz'u çok daha ilgi çekici hale getirmekte.
Adres : Akbaba Mahallesi. 34829. Beykoz / İstanbul
Telefon : 0850 360 03 86
Fiyat : 50 Boya Topu -> 12,5 TL ya da Giriş Ücreti -> 15 TL - 50 Boya Topu -> 7,5 TL (Detaylı bilgi için arayınız.)

Hedef Paintball

6000 metrekare üzerine kurulu olan Hedef Paintball, tamamı çam ağaçları ile kaplı bir arazi üzerinde bulunuyor. Etrafın yağmurdan, güneş ışığından korunaklı olması ve ağaçların sıklığı, tesisi her mevsim tercih edilebilecek niteliğe kavuşturmakta. Hedef Paintball, fiyatları açısından da oyuncuların yüzünü güldürüyor. Tesiste isteğinize göre kendi senaryonuzu kolayca tasarlayabilirsiniz. Geniş bir alanda bulunması ve çeşitli engellerin hazırlanmış olması sayesinde dilediğiniz oyun tarzına uygun hareket edebilirsiniz. Tesisin etrafında bulunan mesire alanında piknik ve mangal imkanları da bulunuyor. Hedef Paintball'da yer alan ekipmanlar oldukça kaliteli.
Adres : Büyükbakkalköy Ümraniye Bağlantı Yolu. No: 94. Oray Mesire Alanı. Başıbüyük, Maltepe / İstanbul
Telefon : 0533 543 60 03
Fiyat : 100 Boya Topu -> 30 TL - 200 Boya Topu -> 40 TL - 300 Boya Topu -> 50 TL (Detaylı bilgi için arayınız.)

Natura Paintball

Ulaşım açısından oldukça avantajlı bir konumda olan Natura Paintball, bu sayede çok kişi tarafından tercih edilmekte. Maltepe bölgesinde bulunan tesis, doğal çam ormanı içerisinde, geniş bir açık alana sahip. Toplamda 4000 metrekare büyüklüğündeki Natura Paintball, haftanın 7 günü hizmet vermekte. Tesiste ekipman kalitesi tatmin edici düzeyde. Çok sayıda kullanıcı, ekipmanlardan memnun olduğunu ifade ederek, tekrar tercih edeceğini söylüyor. Natura Paintball'da, 1.5 saat süren ve 100 boya topu içeren oyun fiyatı 25 TL olarak belirlenmiş. Bu fiyatlar alınan pakete göre değişkenlik göstererek daha avantajlı hale gelebiliyor. Tesislerde aynı zamanda yemek yeme, mangal yakma ve piknik imkanınız da mevcut.
Adres : Kayışdağı Ormanı. Gold Country Park. 34854 Maltepe / İstanbul
Telefon : 0533 140 33 00
Fiyat : Giriş ücreti -> 10 TL - 500 Boya Topu -> 50 TL (Detaylı bilgi için arayınız.)

Zirve Paintball

İki farklı sahada faaliyet gösteren Zirve Paintball, aynı anda iki farklı gruba ev sahipliği yapabiliyor. 10 ve 8 kişi kapasiteli iki sahada açık arazi içerisinde bulunuyor. Trabzon Park tesisleri içerisinde yer alan Zirve Paintball'da, büyük olan sahada gece aydınlatması da mevcut. Tesiste fiyatlar 30 TL'den başlamakta. Fiyat açısından diğerlerine göre biraz daha pahalı olsa da, Zirve Paintball müşteri memnuniyeti açısından üst sıralarda. Tesis çevresinde piknik yapabileceğiniz alanlar da bulunuyor. Aynı zamanda, etrafta bulunan lokanta ve kafelerde de yiyecek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Zirve Paintball, senaryo açısından da zengin bir tesis. Bomba imhadan, son adama kadar, toplamda 5 farklı senaryoya imkan veren arazide güzel vakit geçirmeniz için tüm detaylar düşünülmüş. Adres : Ihlamurkuyu Mahallesi. Nevzat Demir Caddesi. 34771. Ümraniye / İstanbul
Telefon : 0506 542 28 19
Fiyat : Giriş Ücreti (100 Boya Topu Dahil) -> 30 TL - 50 Boya Topu -> 8 TL - 100 Boya Topu -> 15 TL - 2000 Boya Topu -> 250 TL

Riva Paintball

Restoran ve mesire alanı olarak da hizmet veren Riva Paintball'da, toplam tesis kapasitesi 12 dönüm. Göl kenarında yer alan tesisin 4 dönümü paintball için ayrılmış durumda. Ekipman açısından rakiplerine kıyasla biraz daha zayıf kalsa da, oyun keyfi konusunda herhangi bir problem yaratmıyor. Doğa içerisinde olması ve göl kenarında bulunması nedeniyle ilgi çeken Riva Paintball'da oynayabileceğiniz dört farklı senaryo bulunuyor. Akşam saatlerinde daha çok ilgi çeken tesiste piknik yapma imkanınız da var. Tesis tamamen açık alan üzerinde kurulu olsa da, çok ekstrem yağış veya hava olayları olmadığı sürece, dört mevsim kullanılabiliyor.
Adres : Paşamandıra Mahallesi. Değirmendere Caddesi. No:76. 01960. Paşamandıra Köyü, Beykoz, İstanbul
Telefon : 0533 478 95 30
Fiyat : 100 Boya Topu -> 30 TL - 200 Boya Topu -> 40 TL - 300 Boya Topu -> 50 TL (Detaylı bilgi için arayınız.)

Taktikal Paintball

Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük paintball sahalarından biri olan Taktikal Paintball, sadece Türkiye değil, Avrupa'nın çeşitli yerlerinden misafirlere de ev sahipliği yapıyor. Çok sayıda turnuvanın düzenlendiği tesiste, saha çok kapsamlı. Saha içerisinde binalar ve özel hazırlanmış parkurlar bulunuyor. Kapsam açısından, en gelişmiş tesislerden biri olan Taktikal Paintball, Sniper dahil olmak üzere, 6 farklı senaryoya sahip. Bu senaryolarda farklı alanların kullanımına olanak veren Taktikal Paintball, özellikle geniş kapsamı sayesinde çok tercih edilmekte. Ekipman açısından, yine Avrupa'nın en kapsamlı tesisi olarak bilinen Taktikal Paintball'da, sniper silahlarından bubi tuzaklarına, mayınlara kadar farklı paintball ekipmanlarını bulmak mümkün. Oyun esnasında tercihinize göre kullanabileceğiniz bu ekipmanlar oyun keyfinizi artıracaktır.
Adres : Boğaziçi Caddesi. Bozhane Köyü Yolu. Yukar Mahalle Mevki. Cumhuriyetköy, Beykoz, İstanbul
Telefon : 0545 419 60 00
Fiyat : 100 Boya Topu -> 30 TL - 200 Boya Topu -> 40 TL - 300 Boya Topu -> 50 TL (Detaylı bilgi için arayınız.)

Marmara Paintball

Birden fazla sahaya sahip olan Marmara Paintball, oyuncular için oldukça kapsamlı bir sahaya sahip. Gece geç saatlere kadar faaliyet gösteren tesiste, aydınlatma oldukça özenli hazırlanmış. Özellikle gece oyunlarında gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz Marmara Paintball, ağaçlarla kaplı, açık bir sahaya sahip. Saha içerisinde kamufle olmak için uygun ortam bulunmakta. Tesiste yemek ve mangal imkanı da mevcut. Tesisin kendi bünyesinde kullanabileceğiniz bir restoranı bulunuyor. Bunun dışında, tercihinize göre, mangal ve piknik imkanlarınız da mevcut. Ekipmanların geneli yeni olsa da, bazı oyuncular tesisteki hizmet konusunda olumsuz yorumlar yapmakta. Ancak, tesisin genel durumu, paintball zevkinizi etkileyecek herhangi bir olumsuzluk göstermiyor.
Adres : Fatih Mahallesi. Cengiz Topel Caddesi. No: 48. 34500. Büyükçekmece / İstanbul
Telefon : 0532 218 77 18
Fiyat : 50 Boya Topu -> 25 TL - 100 Boya Topu -> 30 TL - 200 Boya Topu -> 40 TL (Detaylı bilgi için arayınız.)

Avrasya Paintball

6000 ve 3000 metrekare alanlardan oluşan iki farklı açık sahası bulunan Avrasya Paintball, saha olarak beğenilen bir tesis. Genel olarak müşterilerinin memnun kaldığı bu tesiste farklı senaryo imkanları da bulunuyor. Rezervasyonsuz gidilmesi halinde, tesiste problem yaşamanız olası. Saha etrafında mangal yapabileceğiniz mesire alanı bulunmakta. Fiyat olarak, şehir ortalamasında olan tesis, gece 12'ye kadar hizmet vermekte. Gece maçları için ışıklandırması bulunan Avrasya Paintball, dört mevsim hizmet veriyor. Tesiste bulunan ekipmanlar konusunda, müşterilerin geneli olumlu bildirimlerde bulunmakta. Ulaşım açısından da kolay bir yerde olan tesiste müşteri memnuniyeti ön planda tutuluyor.
Adres : Hürriyet Mahallesi. Çatalca Yolu Üzeri. Yalı Sokak. No:18. 34520. Büyükçekmece / İstanbul
Telefon : 0530 826 87 90
Fiyat : 100 Boya Topu -> 30 TL - 200 Boya Topu -> 40 TL - 300 Boya Topu -> 50 TL (Detaylı bilgi için arayınız.)

Nokta Paintball

İki geniş açık mekan sahaya sahip olan Nokta Paintball, gerek ışıklandırma gerek ekipman açısından olumlu yorumlar almakta. Ekipmanlarının düzenli olarak yenilendiğini ve sürekli geliştirildiğini ifade eden tesis yetkilileri, müşteri memnuniyeti odaklı çalıştıklarını söylemekte. Sahalarda oyun keyfini tam anlamıyla çıkarabileceğiniz şekilde yerleştirilmiş engeller ve kamufle olabileceğiniz yapılar bulunuyor. Sahanın geniş olması, kalabalık gruplar tarafından da uygun senaryoların oynanabilmesini sağlamakta. Tesis, gece 12'ye kadar açık. Bununla birlikte, aşırı olumsuz hava koşulları görülmediği takdirde, her mevsim faaliyet göstermekte.
Adres : Mimar Sinan Kavşağı. Mimarsinan Merkez Mahallesi. 34535. Büyükçekmece / İstanbul
Telefon : 0535 778 85 97
Fiyat : 100 Boya Topu -> 30 TL - 200 Boya Topu -> 40 TL - 300 Boya Topu -> 50 TL (Detaylı bilgi için arayınız.)

İstanbul Paintball Arena

Fazlasıyla geniş bir tesis olan İstanbul Paintball Arena, 4.000 metrekare büyüklüğünde oyun alanına sahip. Alan açık havada olup, kalabalık gruplar için uygun niteliklerde. Alanın en büyük özelliği, her mevsim oyuna elverişli olması. İstanbul Paintball Arena, 20.000 metrekarelik bir tesis içerisinde yer alıyor. Piknik imkanlarınızın da bulunduğu bu alanda, paintball harici korku evi gibi farklı aktiviteler de mevcut. Ekipman kalitesi olarak tatmin edici seviyede olan İstanbul Paintball Arena'nın gece oyunları için ışıklandırması da bulunuyor.
Adres : Seyrantepe Mahallesi. Altınay Caddesi. No:1. Seyrantepe 700. Yıl Parkı. Kağıthane / İstanbul
Telefon : 0850 885 02 08
Fiyat : 100 Boya Topu -> 30 TL - 200 Boya Topu -> 40 TL - 300 Boya Topu -> 50 TL (Detaylı bilgi için arayınız.)

Uzuntaş Paintball

Piknik alanı ve restoran olarak fazlasıyla popüler olan Uzuntaş Paintball, rakiplerine kıyasla daha küçük bir sahaya sahip olsa da, oyun keyfi açısından tatmin edici özellikte. Tesiste, fiyatlar genel olarak şehir ortalaması ile aynı. Ekipman kalitesi açısından, diğer tesislere kıyasla biraz daha zayıf olan Uzuntaş Paintball'da, özellikle kasklar konusunda çok fazla şikayet alınıyor. Paintball açısından hizmet kalitesinin de düşük olduğu konusunda yorumlar yapılmakta. Tesis, aileler için uygun. Piknik alanı olarak doğanın tam ortasında ve güzel bir atmosfere sahip. Ancak paintball oyunu için, rezervasyon yaptırmadan önce tesisten ekipmanlarla ilgili detaylı bilgi almanızda fayda var.
Adres : Boğazköy İstiklal Mahallesi. 34285. Arnavutköy / İstanbul
Telefon : 0533 777 62 22
Fiyat : 100 Boya Topu -> 30 TL - 200 Boya Topu -> 40 TL - 300 Boya Topu -> 50 TL (Detaylı bilgi için arayınız.)

Akay Paintball

Ulaşım açısından tercih edilen bir lokasyonda bulunan Akay Paintball, fiyat olarak da rakiplerinden çok daha ucuz bir tesis. 20 liradan başlayan fiyatlara sahip olan Akay Paintball'da, başlangıç paketinde 50 mermi bulunuyor. Diğer paintball tesislerinde, bu fiyatlar en düşük, 100 mermi ve 25 Tl'den başlasa da, başlangıç seviyesindeki oyuncular için uygun bir paket. Tesiste yer alan paintball sahası 4 dönüm büyüklüğünde. Farklı senaryolara uygun hazırlanmış olan çok sayıda parkur içeriyor. Parkurlarda birden fazla senaryo tercihi yapma imkanınız var. Tesisin kendine ait restoranı ve dinlenme alanı mevcut. Burada piknik ve mangal yakmak serbest. Akay Paintball, özellikle yeni başlayan oyuncular için uygun bir tercih. Ancak, 10 kişiden az grupları kabul etmemesi ve buna rağmen sahanın nispeten daha küçük olması olumsuz bir durum.
Adres : Demirciköy Mahallesi. Kilyos Caddesi. No: 334. 34450. Sarıyer / İstanbul
Telefon : 0212 201 26 00
Fiyat : Giriş Ücreti (50 Boya Topu Dahil) -> 20 TL - 50 Boya Topu -> 10 TL - 2000 Boya Topu -> 300 TL

Çok sayıda alternatif paintball sahasına sahip olan İstanbul'da, tercih edebileceğiniz çok farklı saha bulunuyor. Ancak bunlar içerisinde, bazıları hem ekipman kalitesi hem de sahanın genişliği açısından ön planda. Özellikle, Anadolu Yakası'nda yer alan, Taktikal Paintball, gerek saha gerek ekipman kalitesi düşünüldüğünde, İstanbul'da tavsiye edebileceğimiz tesislerden biri. Tesisin geniş arazisi ve özellikle farklı silah ekipmanlarının kullanılabilir olması, Taktikal Paintball'u tercih etmeniz için başlı başına bir neden.